Ogloszenia Ogloszenia Ogloszenia Ogloszenia Ogloszenia
Telefony

Gazetka parafialna:

drukuj

 

13 lipca, 13 sierpnia – Nabożeństwo Fatimskie

6-11 sierpnia – Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę

5-9 sierpnia - „Wakacje z Bogiem” dla dzieci ze szkoły podstawowej

23 sierpnia – Parafialny rajd – „Pożegnanie Lata”

 

Dopiero żyć zaczniesz gdy umrzesz kochając.

(ks. J.Twardowski

I.M.S.

Tak po ludzku, powyższe słowa są co najmniej dziwne?! Wzajemnie wykluczają się. Są w sobie sprzeczne. A jednak jest coś w nich intrygującego, coś co skupiło moją uwagę. Zadziwiło i zmusiło do refleksji. Żyć – umrzeć – kochać! Rozum zaczyna się buntować ale wiara zmusza do podjęcia wysiłku bo tylko ona bo wytłumaczyć mi może tą inną logikę – logikę Boga. Wszak prawdziwie umierał kochając tylko Bóg. Coś co dla mnie jest niepojęte dla Niego jest oczywiste. Coś co stanowi barierę i jest niewyobrażalne, z łaską Boga, staje się banalnie proste. Tak więc, podążając za tym paradoksem, muszę stracić żeby zyskać i prawdziwie żyć. Pojawia się jednak kolejne pytanie: co stracić? co oddać? co musi we mnie umrzeć by ożyło serce? co muszę zostawić by zacząć nowe życie? Tu z pomocą przychodzi pojawiający się przed moimi oczami obraz samego Chrystusa Zmartwychwstałego. Po tak okrutnej męce i śmierci – Żyje! Okrutne cierpienia, męka a w ostateczności krzyż doprowadziły Go do chwały! Ciążące kajdany naszego grzechu opadły by dać wolność i pierwszeństwo miłości. Z krzyża popłynęło wezwanie do przemiany. To co wydaje mi się niemożliwe w Jezusie nabiera sensu i głębokiego znaczenia. Warto przejąć ten obraz – odbić w sobie twarz Jezusa i z Jego mocą iść ku życiu. Kiedy umiera we mnie stary człowiek w jego miejsce powinien narodzić się nowy. Kiedy zostawię za sobą to co stare, kiedy przebaczę, kiedy przemienię duszę w sakramencie pokuty, kiedy otworzę serce dla drugiego człowieka – będę żyć! Moja miłość sprawdzi się najpełniej nie w łatwej codzienności lecz wówczas, gdy spotkam na drodze trudności. Kiedy będę musiała zatracić siebie. Dopiero w pełni pokocham, gdy nie będzie moich racji, gdy zapomnę o sobie, gdy z pokorą przyjmę wolę Boga. Bo chrześcijan można poznać przede wszystkim po miłości nieprzyjaciół. Karol Wojtyła pisze: „Miłość mi wszystko wyjaśniła.” Natomiast Matka Teresa z Kalkuty mówi, że dla niej „Jezus jest alkoholikiem, którego trzeba wysłuchać. Jest chorym, którym trzeba się opiekować”. A drogą do spotkania z Jezusem-Bogiem są Jego rany – naucza papież Franciszek. To co trudne, w Bogu, staje się proste. Logiczne. Miłość staje się najważniejsza. Nie jest prosto dawać gdy coś mam, odwiedzać tych, których lubię albo pomagać tym, którzy mi pomagają. Sztuką jest iść do nieprzyjaciół dla Jezusa. Przeżywany ostatnio czas Wielkiego Tygodnia był okazją by spojrzeć na Chrystusa, który z miłości umiera na krzyżu lecz odnosi zwycięstwo. Dany nam był czas łaski by umrzeć
z Chrystusem po to aby o świcie poranka Wielkanocnego razem z Nim narodzić się na nowo. Ciągle toczy się w nas wybór między życiem i śmiercią. Codzienność wymusza na nas różnorakie decyzje. Każdego poranka zaczyna się toczyć spór między dobrem i złem. Można w tych wyborach coś stracić. Można też wiele zyskać. Warto jednak pamiętać, że wiara zobowiązuje i trzeba opowiedzieć się za życiem – Bożym życiem w nas. Pozwólmy, aby Jezus poprowadził nas przez śmierć do życia w miłości – Jego miłości – bo dopiero żyć zaczniemy gdy umrzemy kochając.

 &

FOTOTRPORTAŻE

Bierzmowanie 12 czerwca 2014r.

18 - 160x10419 - 945x45120 - 879x45121 - 519x452

Procesja Bożego ciała 19 czerwca 2014r.

12 - 160x12015 - 160x1206 - 160x12010 - 120x1609 - 160x120

&

Z kroniki Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lipniku

 kartatytu__owa - 160x106

Zachowana oryginalna pisownia. W miejscach trudny do rozszyfrowania wstawiono (…)

1909

Józef i Anna Chrobakowie z Lipnika złożyli 600 koron w tym roku na nową monstrancyę, którą za tą cenę zamówiłem u p. Leipa w Krakowie. Monstrancya ta jest cała srebrna złocona w ogniu. W tym samym roku sprawiła dla kościoła w Lipniku pani Augusta Rieger – (z domu Bolek) żona Adolfa Riegera fabrykanta organów, zamieszkała obecnie w Wiedniu – nową białą kapę wraz z tuwalnią wyszywaną złotem za cenę 500 koron. 9 sierpnia 1909 nabyto w Krośnie dla tutejszego kościoła nowy cały wyszywany złotem ornat za 1000 (tysiąc) kor. Sumę tę złożyły: Arcybractwo wiecznego Różańca i żywego oraz składki urządzone w kościele w niedzielę i święta. W lipcu 1909 zaszczycił parafię lipnicką swoim pobytem Patron tutejszego probostwa Jego Cesarska Wysokość Arcyksiążę Karol Stefan z Żywca, którego pod nieobecność proboszcza (będącego na wystawie kościelnej we Lwowie) oprowadzał po Kościele i plebani X. Stanisław Kobyłecki.

&

Wyniki Konkursu Religijnego

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły startowali w XVII Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej JONASZ 2013-2014. Konkurs odbył się na etapie szkolnym i międzyszkolnym z Ewangelii wg św. Mateusza.

Do finału doszły trzy osoby z czego dwie zostały laureatami:

ZOFIA BECKER z KL. III b

SZYMON KAMIŃSKI z KL. III c

Otrzymaliśmy też dwa wyróżnienia w Konkursie Plastycznym – Collage Ilustracja przypowieści z Ewangelii św. Mateusza. Otrzymały go uczennice:

PATRYCJA KANIK z KL. III a

MATYLDA ZABOROWSKA z kl. III b

Wszystkim zwycięzcom Gratulujemy i zapraszamy już na przyszły rok do wzięcia udziału w nowej Edycji Konkursu Jonasz, której tematykę będziemy znali na początku nowego roku szkolnego.

Katechetka S. Józefina - opiekun grupy

&

Podsumowanie działalności PKS Lipnik w roku szkolnym 2014/2015

ks. Mikołaj Szczygieł

W sobotę, 14 czerwca, w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Hałcnowie w odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie rozgrywek parafialnych klubów sportowych w kończącym się roku szkolnym. W klasyfikacji generalnej nasz klub zajął drugą pozycję, ustępując jedynie PSKS Beskidy Hałcnów. Trzecie miejsce na podium zajął PKS Olimpijczyk Gilowice. Dla naszego PKS Lipnik jest to skok o jedną pozycję w stosunku do ubiegłego roku. W poszczególnych dyscyplinach wchodzących w skład klasyfikacji generalnej również zajmujemy dobre lokaty. W piłce nożnej chłopców klas III i IV PKS Lipnik zajął trzecie miejsce ustępując klubom z Hałcnowa oraz Soli. Nasze reprezentantki oraz reprezentanci w tenisie stołowym również zajęli trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej, ustępując Hałcnowowi oraz Gilowicom. W ramach rozgrywek piłki siatkowej chłopców w kategorii szkoły podstawowej nasi zawodnicy zajęli również trzecią pozycję. Wyprzedzili ich reprezentacji klubów z Gilowic i Hałcnowa. Wyniki z zawodów indywidualnych oraz rozgrywane turnieje w ciągu roku – szczególnie piłki siatkowej – pozwoliły wspiąć się na drugą pozycję podium w generalnej klasyfikacji. Dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom w każdej kategorii wiekowej i w każdej dyscyplinie, w której odważyli się wziąć udział zespołowo lub indywidualnie. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich rodziców, którzy zachęcali swoje dzieci do udziału w zmaganiach sportowych organizowanych w ramach parafialnych klubów sportowych naszej diecezji oraz umożliwiali im uczestnictwo w treningach oraz zawodach. Słowa podziękowania i uznania kierujemy w stronę naszych szkoleniowców za trud i zaangażowanie, które okazali w przygotowaniu naszych dzieci do udziału w zawodach. Szczególnie dziękujemy panu Dariuszowi Reczko trenującemu siatkarki i siatkarzy, panom Tomaszowi Kręcichwost oraz Dariuszowi Nowackiemu szkolącym chłopców klas III – IV SP w piłce nożnej. Dziękujemy pani Halinie Jakóbiec – głównemu organizatorowi – za zapał i zaangażowanie w działalność całego klubu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali działalność PKS Lipnik w sposób materialny, szczególnie panu Tomaszowi Chmielniak oraz Ryszardowi Łuba. Wszystkim życzymy udanych wakacji i zapraszamy na treningi w przyszłym roku szkolnym już od września.

&

Kącik Małego Parafianina

Roman Agnus

R jak… RELIKWIE!

Pewno każde z Was słyszało o relikwiach…Ale cóż to takiego te RELIKWIE?! Relikwie to przedmioty związane z czymś świętym. Najczęściej są to szczątki ciała świętych lub rzeczy z nimi związanych, a także relikwie Męki Pańskiej. Relikwie mogą być I, II lub III stopnia. I tak relikwie pierwszego stopnia - to partykuły ciała świętego oraz fragmenty Krzyża św. (relikwie Krzyża mają najwyższą rangę w chrześcijaństwie). Relikwie drugiego stopnia - to fragmenty szat świętego lub innych przedmiotów z którymi miał styk święty w sposób ciągły (z reguły są to przedmioty związane z kultem religijnym np: fragmenty różańca), przedmioty odkryte przy ekshumacji należące do świętego; najważniejszą relikwią drugiego stopnia jest Całun Turyński. I relikwie trzeciego stopnia -czyli inne przedmioty towarzyszące świętemu za życia, niekoniecznie związane z funkcjami religijnymi. Święty musiał ich przynajmniej raz dotknąć.

 

16 - 263x61

Pomóż owcom znaleźć ich pasterza! W imieniu każdej owieczki jest błąd! Wpisz prawidłową literę a następnie przepisz ją poniżej nad kreseczki. Imiona są słowami z Psalmu 23 do którego przeczytania Cię zachęcam.

 

17 - 316x350

KTO JEST NASZYM PASTERZEM? __ __ __ __ __ __

                                                             1    2    3   4   5   6

Rozwiązania z podanym imieniem i nazwiskiem można składać do koszyczka wystawionego przed ołtarzem 6 lipca, kiedy to po mszy świętej o 11.00 wylosujemy zwycięzcę!

wakacje - 600x450

Wakacyjny konkurs dla dzieci.

1. Konkurs dla dzieci ze szkoły podstawowej – „Pocztówka z wakacji”

Oczekujemy na samodzielnie wykonane dowolną techniką pocztówki z wakacji, nawiązujące do miejsca odpoczynku.

Pocztówka powinna zawierać koniecznie wakacyjne pozdrowienia i zostać wysłana z miejsca odpoczynku.

Kartki prosimy przesyłać na adres parafii (umieszczony na ostatniej stronie gazetki). Oczekujemy na nie do dnia 24 sierpnia.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną we wrześniowym numerze Naszej Parafii.

 

POWOŁANI DO ŚWIĘTOŚCI (16)

Część 2

Katecheza dla dorosłych

Ks. Adam

Kontynuujemy poprzednią katechezę i jej wątek dotyczący wieku kandydatów do bierzmowania. Konferencja Episkopatu może określić inny wiek bierzmowania, i to za­równo niższy, jak i wyższy. O dopuszczeniu do sakramentu bierzmowania w innym wieku może również decydować w poszczególnych wypadkach sam szafarz, gdy istnieje poważna przyczyna. Będących w niebezpieczeństwie śmierci należy bierzmować, gdy tylko to niebezpieczeństwo zaistnieje, bez względu na wiek słyszeliśmy o tym w cytowanym kanonie 891. Konferencja Episkopatu Polski zgodnie z udzielonymi jej przez prawodawcę powszechnego prerogatywami wydając w 1975 r. instrukcję o sakramencie bierzmowania określiła również wiek przyjmowania bierzmowania wskazując na 14-15 lat. Wiąże się więc aktualnie to wydarzenie sakramentalne z klasą II-III gimnazjum. „W tym wieku – mówi instrukcja - młodzież wchodzi już w okres dojrzewania, zaczyna myśleć o swojej przyszłości, poznaje coraz dokładniej problemy życia i wyznanie wiary, dlatego może bardziej świadomie podjąć zadanie związane z przyjęciem sakramentu bierzmowania, lepiej zrozumieć znaczenie darów Ducha Świętego dla kształtowania swojej osobowości oraz skuteczniej podjąć obowiązek składania świadectwa wiary”. Widać tutaj, że przeważyło w przyjęciu takiego stanowiska wiązanie bierzmowania z osobistą dojrzałością bierzmowanego. Dziś w części katechez poświęconej bierzmowaniu zajmiemy się osobą przyjmującego ten sakrament – w kodeksie prawa kanonicznego temu zagadnieniu poświęcone są kanony od 889-891 Pierwsze istotne rozstrzygnięcie w tej sprawie zawarte zostało w kanonie 889 §1 Kan. 889 - § 1. Zdatnym do przyjęcia bierzmowania jest każdy i tylko ten, kto został ochrzczony, a nie był jeszcze bierzmowany. Bierzmowanie może więc ważnie przyjąć każdy, kto został ochrzczony, a nie był jeszcze bierzmowany. Do godziwego i owocnego przyjęcia bierzmowania wymaga się, by osoby mające zdolność używania rozumu - poza niebezpieczeństwem śmierci - były odpowiednio pouczone, miały właściwą dyspozycję duchową i mogły odnowić przyrzeczenia chrzcielne to wskazania zawarte w § 2 cytowanego wcześniej kanonu. Odpowiednią dyspozycję duchową, o której mówi §2 stanowi stan łaski. Przygotowanie do bierzmowania i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych powinno się odbywać w ramach progra­mu określonego przez Konferencję Episkopatu, odnoszącego się zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Ważne jest również o czym piszą komentatorzy przebywanie kandydatów do bierzmowania w społeczności chrześcijańskiej i kontakt z poszczególnymi wiernymi, co ma być dla nich skuteczną i wystarczającą pomocą do dawania świadectwa i wykonywania apo­stolatu. Również gdy bierzmowanie przyjmuje wierny znajdujący się w nie­bezpieczeństwie śmierci, jeśli ma zdolność używania rozumu, powinno być ono stosownie do możliwości poprzedzone odpowiednim przygotowaniem du­chowym. Jeśli chodzi o warunki polskie to obowiązuje u nas Instrukcja duszpasterska dotycząca sakramentu bierzmowania z 16 stycznia 1975 wydana przez komisje do spraw Kultu Bożej i Sakramentów Episkopatu Polski. Owocne osiągnięcie skutków sakramentu bierzmowania wymaga odpowiedniego przygotowania kandydatów. Instrukcja Episkopatu Polski mówi o przygotowaniu przede wszystkim przez normalną katechizację młodzieży i przez specjalne przygotowanie bezpośrednie. Ponieważ łaski Ducha Świętego otrzymywane w tym sakramencie mają pomóc do unormowania dojrzałej wiary i życia chrześcijańskiego, dlatego kandydat: powinien znać prawdy wiary objawionej – stąd wymaganie uczęszczania na katechizację, powinien uczestniczyć w kulcie chrześcijańskim – czyli przypomina tutaj prawodawca o niedzielnej Mszy św. i przystępowaniu do sakramentów pokuty i Eucharystii oraz powinien prowadzić życie zgodne z zasadami wiary – tutaj chodzi przede wszystkim o praktykę życia codziennego wynikającą z dojrzałego pojmowania swoje wiary. Te wszystkie czynniki należy uwzględnić w przygotowaniu do bierzmowania i w dopuszczeniu kandydatów do przyjęcia tego sakramentu. W przygotowaniu należy mocno uwypuklić zadania wynikające z sakramentu bierzmowania, a przede wszystkim obowiązek świadczenia o Chrystusie słowem i życiem. Młodzież najbardziej gorliwą można włączać do różnych zespołów apostolstwa w parafii. Przy okazji bierzmowania można zachęcić młodzież do podejmowania zobowiązań związanych z życiem chrześcijańskim. Katechumeni, zarówno dorośli, jak i będący w wieku katechetycznym, po­winni być zwykle dopuszczani do bierzmowania i do Eucharystii bezpośrednio po chrzcie albo, gdy nie jest to możliwe, w czasie innej wspólnej uroczystości. Ochrzczeni w dzieciństwie otrzymują łącznie z bierzmowaniem - podczas tej samej uroczystości - także Eucharystię. Kodeks z 1917 r. nie określał wprost obowiązku przyjęcia bierzmowania. Stwierdzając, że nie jest ono bezwzględnie konieczne do zbawienia, zabraniał tylko lekceważyć je, gdy istniała okazja jego przyjęcia. Pośrednio jednak obo­wiązek ten wynikał również z normy zobowiązującej zarazem proboszczów do troski, by wierni przystępowali do tego sakramentu w odpowiednim czasie (kan. 787). Wyraźnie było wymagane uprzednie przyjęcie bierzmowania od kandydatów do nowicjatu (kan. 544 § 1) i do święceń (kan. 974 § l nr 1) oraz od świadków bierzmowania (kan. 795). W nowym kodeksie obowiązek przyjęcia bierzmowania jest wyraźnie stwierdzony: Kanon 890 „Wierni są obowiązani przyjąć ten sakrament w odpowiednim czasie. Rodzice, duszpasterze, zwłaszcza proboszczowie mają troszczyć się, żeby wierni zostali właściwie przygotowani do jego przyjęcia i w odpowiednim czasie do niego przystąpili”. Obowiązek rodziców dotyczący przygotowania dzieci do owocnego przyjęcia sakramentu bierzmowania został tutaj szczególnie mocno podkreślony i trudno nie przyznać racji prawodawcy, który w ten sposób jeszcze raz wyraża prawo rodziców do wychowania religijnego swoich dzieci. Ponadto w nowym kodeksie podkreślony został obowiązek uprzedniego przyjęcia bierzmowania przez dopuszczanych do no­wicjatu (kan. 645 § 1) i do święceń (kan. 1033), zawierających małżeństwo (kan. 1065 § 1) oraz pełniących zadanie chrzestnych (kan. 874 § l nr 3) i świad­ków bierzmowania (kan. 893 § 1).  Teraz jeszcze wyjaśnień dotyczących wieku przyjmującego bierzmowanie. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa bierzmowanie było udzielane bez­pośrednio po chrzcie zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W Kościołach wscho­dnich utrzymał się Ten zwyczaj do czasów współczesnych. Na Zachodzie od V w. w związku z zastrzeżeniem bierzmowania biskupom udzielanie tego sakramen­tu zostało oddzielone od chrztu, ale odbywało się w zasadzie wkrótce po chrzcie. Do XIII w. udzielano go przeważnie małym dzieciom, niekiedy na­wet niemowlętom. W niektórych krajach, np. w Hiszpanii, Portugalii, w kra­jach Ameryki Łacińskiej, zwyczaj bierzmowania wkrótce po chrzcie utrzymał się do czasów współczesnych. Od XIII w. zaczęła jednak przeważać, mająca podstawę w przepisach prawnych, praktyka bierzmowania dzieci, które osiągnęły wiek używania rozumu. Stolica Apostolska nie określała bliżej, ile lat po­winien mieć przyjmujący bierzmowanie. Od XVIII w. zwracała jednak uwagę, by nie bierzmować dzieci za wcześnie, przed osiągnięciem zdolności używania rozumu. W nauce prawa kanonicznego występowały różnice poglądów co do wieku, w jakim powinno być przyjmowane bierzmowanie. Przeważało zdanie, po­twierdzone następnie w kodeksie z 1917 r., że najodpowiedniejszym wiekiem bierzmowania jest siódmy rok życia (kan. 788). Zasadę kodeksu z 1917 r. podtrzymała Stolica Apostolska we wspomnianych już Obrzędach bierzmowania z 1971 r., upoważniając zarazem Konferencje Epis­kopatu do ustalenia wieku, jaki wydaje się im odpowiedniejszy, aby sakrament był udzielany w dojrzalszym wieku. Zaleciła jednak, by w razie niebezpieczeń­stwa śmierci albo innego rodzaju poważnych trudności dzieci otrzymywały bie­rzmowanie nawet przed dojściem do używania rozumu, żeby nie były pozba­wione łaski sakramentalnej. Aktualnie obowiązujące prawo wyraża Kanon 891: „Sakrament bierzmowania wierni powinni przyjmować w pobliżu wieku rozeznania, chyba że Konferencja Episkopatu określiła inny wiek, albo istnieje niebezpieczeństwo śmierci, lub zdaniem szafarza co innego doradza poważna przyczyna”. Kodeks nie określa jednak, co należy rozumieć przez wiek rozeznania. Wcześniejszy Kodeks z 1917 r. stawiał wiek rozeznania na równi z wiekiem używania rozumu (kan. 859 § l i kan. 906), które według domniemania prawnego osiąga się z ukończeniem siedmiu lat życia (kodeks z 1917 r. kan. 88 § 3 oraz kan. 97 § z obecnego kodeksu). Wydaje się, że takie samo znaczenie wyrażeniu ..wiek rozeznania” nadaje ustawodawca i obecnie. Używa go np. również na określenie wieku, w jakim powstaje obowiązek corocznego wyznania grzechów ciężkich zapis w kanonie 989. Bierzmowanie w wieku około siedmiu lat życia daje możliwość udzielania i przyjmowania sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego we właści­wej kolejności: chrzest, bierzmowanie, Eucharystia. Natomiast wiązanie bierzmowania z pewną dojrzałością osobistą bierzmowanego przemawia za udzielaniem tego sakramentu w późniejszym wieku. Konferencja Episkopatu może określić inny wiek bierzmowania, i to za­równo niższy, jak i wyższy. O dopuszczeniu do sakramentu bierzmowania w innym wieku może również decydować w poszczególnych wypadkach sam szafarz, gdy istnieje poważna przyczyna. Będących w niebezpieczeństwie śmierci należy bierzmować, gdy tylko to niebezpieczeństwo zaistnieje, bez względu na wiek słyszeliśmy o tym w cytowanym kanonie 891. Konferencja Episkopatu Polski zgodnie z udzielonymi jej przez prawodawcę powszechnego prerogatywami wydając w 1975 r. instrukcję o sakramencie bierzmowania określiła również wiek przyjmowania bierzmowania wskazując na 14-15 lat. Wiąże się więc aktualnie to wydarzenie sakramentalne z klasą II-III gimnazjum. „W tym wieku – mówi instrukcja - młodzież wchodzi już w okres dojrzewania, zaczyna myśleć o swojej przyszłości, poznaje coraz dokładniej problemy życia i wyznanie wiary, dlatego może bardziej świadomie podjąć zadanie związane z przyjęciem sakramentu bierzmowania, lepiej zrozumieć znaczenie darów Ducha Świętego dla kształtowania swojej osobowości oraz skuteczniej podjąć obowiązek składania świadectwa wiary”. Widać tutaj, że przeważyło w przyjęciu takiego stanowiska wiązanie bierzmowania z osobistą dojrzałością bierzmowanego.

&

WAKACJE Z BOGIEM

SoBlówka 2014

5-9 sierpnia 2014

Dom Wczasów Dziecięcych w Soblówce

www.soblowka.net

Koszt: 150zł (przy zapisach wpłata 50zł)

przejazd autokarem, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, ubezpieczenie w zakresie podstawowym.

W ramach „Wakacji z Bogiem” zapewniamy:

opiekę nad dziećmi sprawowaną przez przygotowanych do tego wychowawców posiadających odpowiednie potwierdzone dokumentem kwalifikacje, elementy wychowania religijnego – Msza Św., wspólnotowa modlitwa, ogólnorozwojowe działania wychowawcze – konkursy, gry sportowe, śpiew, itp. planujemy wycieczki krajoznawcze po okolicy. Zapisy z pierwszą wpłatą (50zł) do 8 lipca 2014 w kancelarii parafialnej (ilość miejsc ograniczona) Przy zapisach należy pobrać kartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku i dostarczyć ją na spotkanie w dniu 11.07.2014r.

Ks. Adam Bieniek

 

&

NAWIEDZENIE NASZEJ PRAFII PRZEZ

FIGURĘ ARCHANIOŁA MICHAŁA Z GARGANO

1 - 119x1602 - 160x1203 - 119x1604 - 160x1205 - 119x160

&

MSZE ŚWIĘTE W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

lipiec i sierpień Roku Pańskiego 2014 roku.

Kościół p. w. Narodzenia NMP, Lipnik, ul. ks. Brzóski 3

6 lipca (niedziela) – godz. 15:15 – IV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, kl. 2;

13 lipca (niedziela) – godz. 15:15 – V Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, kl. 2;

20 lipca (niedziela) – godz. 15:15 – VI Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, kl. 2;

26 lipca (sobota) – godz. 11:00 – św. Anny, Matki Najświętszej Maryi Panny

27 lipca (niedziela) – godz. 15:15 –VII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, kl. 2;

3 sierpnia (niedziela) – godz. 15:15 – VIII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, kl. 2;

6 sierpnia (środa) – godz. 19:15 – Przemienienie Pańskie, kl.2;

10 sierpnia (niedziela) – godz. 15:15 – IX Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, kl. 2;

14 sierpnia (czwartek) – godz. 19:30 – Wigilia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 19:00, kl. 2;

15 sierpnia (piątek) – godz. 15:15 – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny; poświęcenia ziół, owoców i kwiatów, Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 14:45; Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00

17 sierpnia (niedziela) – godz. 15:15 – X Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, kl. 2;

24 sierpnia (niedziela) – godz. 15:15 – XI Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, kl. 2;

31 sierpnia (niedziela) – godz. 15:15 – XII Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, kl. 2;

kl. – klasa, oznacza rangę święta

przed Mszą Święta o godz. 15.15 odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia (o godz. 15.00)

 

&

NASZA PARAFIA – miesięcznik parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Walentego w Bielsku-Białej Lipniku

Redakcja:

Ks. Adam – email: ks.adabieniek@gmail.com

Ks. Mikołaj – email: mikszczygiel@gmail.com

Zapraszamy do współpracy teksty można przesyłać drogą elektroniczną i tradycyjną. Zastrzegamy sobie prawo do skracania tekstów. Nie drukujemy tekstów anonimowych, autorzy mogą ukryć się pod pseudonimem ale powinni być znani redakcji.

Dochód ze sprzedaży gazetki przeznaczony jest na cele związane z duszpasterstwem

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Walentego w Bielsku-Białej – Lipniku  ul. Ks. Brzóski 3 tel. 033 814 53 88 strona www.parafialipnik.pl konto Parafii Narodzenia NMP: 50 1020 1390 0000 6002 0018 4630

Msze święte w niedzielę: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.15 (msza łacińska), 18.00

Msze święte w tygodniu: 7.00, 18.00

Spowiedź św. – codziennie przed każdą mszą św.

Kancelaria Parafialna czynna: wtorek, czwartek, sobota od 8.00 do 8.30

oraz środa i piątek od 16.00 do 17.30 (oprócz I piątków i świąt).

 

MSZE ŚWIĘTE

W NADZWYCZAJNEJ FORMIE RYTU RZYMSKIEGO

Czerwiec Roku Pańskiego 2014 roku.

Kościół p. w. Narodzenia NMP, Lipnik, ul. ks. Brzóski 3

  • 1 czerwca (niedziela) – godz. 15:15 – Niedziela po Wniebowstąpieniu, kl. 2

  •